skip to Main Content
0 850 811 63 51      

Labioplasti labium denilen genital dudaklara estetik bir görünüm kazandırılmasıdır.

Dış genital bölgenin iç kısmında yer alan küçük dudaklar labium minus, dış kısmında yer alan hafif dolgun, kabarık büyük dudaklar ise labium majus olarak adlandırılır.

Hastalarımız bize sıklıkla iç dudakların fazlaca uzaması, sarkması, genişliğinin artması ya da renk değiştirmesi gibi sebeplerle başvururlar. Bu durum ilişki ve hijyen problemlerine, dar kıyafetler giyildiğinde dışarıdan genital bölgenin farkedilmesi problemlerine yol açabilir.

Labioplasti operasyonunda bu dudaklar sıklıkla lazer kullanılarak kesilir. İşlem genel ya da lokal anestezi ile yapılabilir. Labiumların ne oranda kısaltılacağı operasyon öncesi planlanır. Labioplastide yapılacak cerrahi kişiye özeldir. Ben hekim olarak dudakların aşırı kısaltılmadan doğal vajina görünümünün daha ideal olduğunu düşünmekteyim ancak bazı hastalarımız iç dudakların neredeyse tamamen çıkartılmasını da (barbie vajina estetiği) talep edebilmektedirler.

İdeal labioplasti hastanın sosyokültürel yapısı, isteği ve şikayetlerine göre planlanır. Operasyon sonrası kişiler genelde üç gün sonra işlerine dönebilirler. Tam olarak iyileşme ve normal yaşantıya dönme ( hamam, sauna, spor, ilişki,,) 1 ay vakit alır.

Back To Top