skip to Main Content
0 850 811 63 51      

Lazer ile vajinal daraltma; Vajen kas ve bağ dokusunun oluşturduğu bir organdır. Özellikle normal vajinal doğum, menapoz, sık cinsel ilişki ya da ailesel yatkınlık sonucunda bazı bayanlarda vajen rahatsız edici oranda genişleyebilir. Bunun sonucunda cinsel ilişki kalitesi azalır. İdrar kaçırma, akıntı, vajenden gaz kaçırma gibi şikayetler ortaya çıkabilir.

Vajen ameliyatla ( vajinoplasti) , ya da lazerle ( vajinal rejuvenasyon) daraltılabilir.Lazer vajenin ölü epitel dokusunun dökülmesini, alttan gelen sağlıklı kollajen dokusunun uyarılmasını ve bu bölgede kanlanmanın artmasını sağlar. Bu sayede vajen sıkılaşır ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.Lazer tedavisinde işlem kısa sürer ( yaklaşık 20 dakika) , anestezi gerektirmez ve ağrısızdır. İşlemden hemen sonra evinize dönebilirsiniz. Komplikasyon ihtimali yok denecek kadar azdır. Sadece işlem sonrası 1 hafta cinsel ilişki yasaklanır. Lazer rahim ve yumurtalıklara kesinlikle zarara vermez ve ileride gebe kalmanıza engel olmaz. Kliniğimizde 1 ay ara ile 2 seans olarak işlem yapıp hastalarımızı yıllık kontrole çağırmaktayız. İşlemin etkinliği 1-3 yıl arasında devam eder. Yıllık kontrollerde ihtiyaç olduğunda tek seans yaparak etkinin uzun süre devam etmesi sağlanır.

Lazer tedavilerinde uygun hasta seçimi yapıldığında memnuniyet oranı yüksektir. Vajina daraltılması için uygulanacak tedavinin cerrahi mi yoksa lazerle mi yapılması gerektiği muayene sonrasında kişiye özel olarak belirlenir.

Back To Top